Duminica, 30 noiembrie, ar trebui sa mergem la vot! Din cate am vazut, la televizor, pe internet, dar si din discutiile cu prietenii, parerile sunt impartite: unii vor merge sa voteze, altii nu, pentru ca, zic ei, s-au saturat de oamenii politici si de promisiunile fara acoperire pe care acestia le fac.
Eu cred un lucru: daca nu mergem la vot, nici nu mai avem dreptul sa fim suparati pentru ceea ce se va intampla in urmatorii patru ani! Este important sa ne exercitam acest drept, pe care l-am castigat cu greu, si mai cred ca avem, de asemenea, o responsabilitate morala fata de acei oameni care au murit in decembrie 1989. Sa fi murit degeaba?
Este important sa aratam ca ne pasa, in pofida tuturor deceptiilor noastre! Numai impreuna putem aduce SCHIMBAREA!
Eu cred un lucru: daca nu mergem la vot, nici nu mai avem dreptul sa fim suparati pentru ceea ce se va intampla in urmatorii patru ani! Este important sa ne exercitam acest drept, pe care l-am castigat cu greu, si mai cred ca avem, de asemenea, o responsabilitate morala fata de acei oameni care au murit in decembrie 1989. Sa fi murit degeaba?
Este important sa aratam ca ne pasa, in pofida tuturor deceptiilor noastre! Numai impreuna putem aduce SCHIMBAREA!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu