Observ că tot mai mult se inteţesc atacurile impotriva mea si impotriva clubului Steaua, un val de pseudo-pricepuţi in ale fotbalului, pseudo-suporteri si alţi miştocari ieftini incearcă din ce in ce mai vehement să mă conteste.
Venirea lui Dorinel la echipă, perspectiva apropiată a meciului cu Dinamo şi, mai ales, campania electorală care – neoficial – a început de ceva vreme, au concurat în decursul ultimelor zile pentru a proiecta o imagine negativă asupra mea.Toţi cei care îl cunosc pe Becali sunt siguri de următoarele:
.
GEORGE BECALI NU MINTE SI NU MANIPULEAZA !
Cine consideră că atacurile unora sau ale altora mă pot doborî se înşală amarnic si cui nu-i convine modul meu de exprimare direct si, recunosc, uneori extrem de pătimaş, trebuie sa inţeleagă ca a incerca să mă schimb acum, ar insemna să fiu un făţarnic, ar insemna să vă mint ! Imi este extrem de greu si incerc să fac faţa acestor evenimente neplăcute, tot mai dese in ultima vreme, printr-o evaluare corectă a contramăsurilor ce se impun a fi luate ! Faptul ca unii dintre voi, chiar şi aici pe blog, doriţi să aveţi opinii contrare, pe mine nu mă deranjează, ceea ce mă deranjează insă, sunt permanentele incercări de torpilare a imaginii pe care o am, de către tot felul de indivizi care, incă o dată repet, nu au ce sa caute nici pe aici şi nici printre suporterii clubului!
Observ nemulţumirea voastra pentru faptul că incă nu aţi primit raspuns la mesajele care mi le-aţi trimis. Cat de curand o să le primiţi, dar trebuie ca un lucru să fie clar: nu sponsorizez lenea, nu iau in considerare cererile de angajare, ofertele de afaceri sau in nici un caz nu acopăr pagubele pe care şi le-au facut singuri, unii dintre dumneavoastra, prin accesarea a tot felul de credite bancare sau mai ştiu eu ce afaceri aparent-profitabile ! Mai mult …să nu se aştepte nimeni ca in urmatoarea campanie elctorală, eu GEORGE BECALI, să folosesc ceea ce se numeşte: mita electorală!
Revenind la fotbal, ne este greu şi incă o să ne mai fie greu, dar, cu credintă şi cu răbdare, eu şi voi, cei care cu adevărat credeţi in echipă, o să mai trăim multe bucurii!Jocul cu Dinamo de sâmbătă este important prin prisma celor trei puncte în clasament, şi nimic mai mult! Este derby-ul campionatului, şi nimeni nu contestă acest fapt. Dar este o diferenţă ca de la cer la pământ între un meci de Liga Campionilor şi orice meci cu Dinamo. Un lucru este să merg la Munchen, de exemplu, şi un cu totul altul este să merg pe Dinamo.
Dorind si sperănd in victoria cu Dinamo, sunt sigur că acest meci o să fie un adevărat derby.
Venirea lui Dorinel la echipă, perspectiva apropiată a meciului cu Dinamo şi, mai ales, campania electorală care – neoficial – a început de ceva vreme, au concurat în decursul ultimelor zile pentru a proiecta o imagine negativă asupra mea.Toţi cei care îl cunosc pe Becali sunt siguri de următoarele:
.
GEORGE BECALI NU MINTE SI NU MANIPULEAZA !
Cine consideră că atacurile unora sau ale altora mă pot doborî se înşală amarnic si cui nu-i convine modul meu de exprimare direct si, recunosc, uneori extrem de pătimaş, trebuie sa inţeleagă ca a incerca să mă schimb acum, ar insemna să fiu un făţarnic, ar insemna să vă mint ! Imi este extrem de greu si incerc să fac faţa acestor evenimente neplăcute, tot mai dese in ultima vreme, printr-o evaluare corectă a contramăsurilor ce se impun a fi luate ! Faptul ca unii dintre voi, chiar şi aici pe blog, doriţi să aveţi opinii contrare, pe mine nu mă deranjează, ceea ce mă deranjează insă, sunt permanentele incercări de torpilare a imaginii pe care o am, de către tot felul de indivizi care, incă o dată repet, nu au ce sa caute nici pe aici şi nici printre suporterii clubului!
Observ nemulţumirea voastra pentru faptul că incă nu aţi primit raspuns la mesajele care mi le-aţi trimis. Cat de curand o să le primiţi, dar trebuie ca un lucru să fie clar: nu sponsorizez lenea, nu iau in considerare cererile de angajare, ofertele de afaceri sau in nici un caz nu acopăr pagubele pe care şi le-au facut singuri, unii dintre dumneavoastra, prin accesarea a tot felul de credite bancare sau mai ştiu eu ce afaceri aparent-profitabile ! Mai mult …să nu se aştepte nimeni ca in urmatoarea campanie elctorală, eu GEORGE BECALI, să folosesc ceea ce se numeşte: mita electorală!
Revenind la fotbal, ne este greu şi incă o să ne mai fie greu, dar, cu credintă şi cu răbdare, eu şi voi, cei care cu adevărat credeţi in echipă, o să mai trăim multe bucurii!Jocul cu Dinamo de sâmbătă este important prin prisma celor trei puncte în clasament, şi nimic mai mult! Este derby-ul campionatului, şi nimeni nu contestă acest fapt. Dar este o diferenţă ca de la cer la pământ între un meci de Liga Campionilor şi orice meci cu Dinamo. Un lucru este să merg la Munchen, de exemplu, şi un cu totul altul este să merg pe Dinamo.
Dorind si sperănd in victoria cu Dinamo, sunt sigur că acest meci o să fie un adevărat derby.