Despre mine

Data şi locul naşterii: • 25.06.1958 comuna Zagna, judeţul Brăila Date personale: • Căsătorit, 3 copii, naţionalitate română, ortodox; Activitate politică: • Preşedinte al Partidului Noua Generaţie – Creştin Democrat din data de 10.01.2004; • Candidat la alegerile din 2004 pentru Preşedinţia României. Activitate profesională: • Preşedinte al Consiliului de Administraţie al F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la S.C. Avicola S.A. Iaşi; • Acţionar majoritar la Uzina Mecanică Drăgăşani; Activitate socială: • Membru fondator al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Preşedinte consiliu director al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Membru fondator al Fundaţiei Creştine "G. Becali"; • Membru fondator al Fundaţiei "G. Becali".

luni, 20 octombrie 2008

Când Dumnezeu vrea să piardă un om, întâi îi ia minţile!

N-ar trebui să mă mire prea tare atitudinea unora. Să spui că aş avea nevoie “urgent” de un surplus de imagine, că tot ce s-a întâmplat cu Piţurcă nu-i decât un scenariu, o farsă mediatică din care aş avea numai de câştigat pentru promovarea imaginii mele, e o nebunie sau lipsă de ceva materie cenuşie şi un surplus de ceva materie potocalie în capetele unor … nici nu ştiu cum să le mai zic, că atunci când îmi aduc aminte de ei începe să mă mănânce pielea.
Oare pofta şi dorinţa de putere absolută a păpuşarului ce se află la capătul sforilor păpuşii numite DNA este atât de acută încât antrenorul echipei naţionale să fie tratat precum un infractor expulzat şi trimis forţat înapoi în România ?
Nu ştiu cum se face, dar observ că la noi, în preajma oricărei perioade electorale, încep să zboare dosarele şi convocările la mult-mediatizata adresă unde o sumedenie de păpuşi portocalii joacă ultimul scenariu de succes al cărui autor este păpuşarul şef-comandant.
Am răbdat şi eu şi alţii, o dată, zicând: iartă-l, Doamne, că nu ştie ce face, deoarece puterea i-a întunecat mintea, am răbdat şi eu şi alţii, încă o dată şi, din nou, am spus : iartă-l, Doamne, că nu ştie ce face, puterea i-a întunecat mintea, şi încă o dată, şi încă o dată, dar

GATA! ACUM M-AM SĂTURAT !

…m-am săturat eu, tu, el, noi…. TOŢI! Nu mai vrem ca ţara asta a noastră
săfie într-un continuu război……războiul Preşedintelui cu guvernul, cu parlamentarii,cu presa, cu oamenii de afaceri, cu oamenii de fotbal, cu tot, toţi şi toate cele ce nu sunt portocalii şi nu-i oferă pe tavă:

6 comentarii:

Anonim spunea...

Cand dispare complet ,,generatia,, asta de comunisti care inca se pare mai conduc, nu prin metodele de atunci dar sigur si vizibil prin incapabilitate.
- Cand romanii in mare parte vor cunoaste criteriile pe care se alege un conducator etalandu-i ca si atuuri in principal background-ul succeselor, bunastarea sufleteasca, dorinta de implicare pt ca toate aceste ,3, combinate creaza implicit dorinta de a -face ceva-.

Anonim spunea...

Batranii comunisti fac copii pe care-i educa in acelasi spirit. Cred ca legea trebuie schimbata, pentru ca oamenii nu se pot schimba… Se pot insa educa cu timpul.

BUTONISTA SEFA : mda, cunosc o astfel de familie foarte bine (tatal apare mai tot timpul in emisiunile TV) si intr-adevar educatia si modul comportamental inter-familial este extrem de rigid ….le-am reprosat de multe ori acest lucru dar am fost imediat redusa la tacere.
Pe de alta parte cunosc si foarte multi copii (proveniti din astfel de familii , acum oameni maturi) care s-au rupt total de mentalitatea parintilor si unul din exemplele foarte bine cunoscute de voi fiind Serghei Mizil un om de o deosebita calitate un om care prin franchetea si comportamentul cucereste pe oricine din preajma sa….iata mai jos un copy-paste a unui inceput de poveste :

“Nebunul‘‘ din sânul nomenclaturii
Serghei Niculescu-Mizil este fiul unuia dintre membrii de vârf ai nomenclaturii PCR. Fire boemă, el nu a avut până în 1989 acces direct la putere, dar s-a învârtit în mediile ei. Cu toate că, după diplomă, e artist plastic, acum a ajuns om de afaceri.

Deci revenind, de multe ori in aceasta ecuatie intervine si caracterul copilului. Consider insa si asta o spun raspicat :
COPII NU TREBUIE FACUTI RASPUNZATORI DE PACATELE PARINTILOR ! NICIODATA !……

Anonim spunea...

George Becali s-a născut la data de 25 iunie 1958, în satul Zagna (judeţul Brăila) într-o familie de origine aromână, care a fost deportată în Bărăgan, de autorităţile comuniste, datorită asocierii cu fasciştii din Garda de Fier înainte de cel de-al doilea război mondial.

Anonim spunea...

Ce aud? Gigi Becali fiu de legionari?

Anonim spunea...

Am urmarit aseara pe postul de televiziune francez Canal+ comentariul meciului Bordeaux-CFR, precum si rezumatele celorlalte meciuri. Desigur ca s-au amuzat putin de autogolul lui Cadu precum si de cealalta faza cand era sa realizeze “dubla” in proprie poarta, insa per ansamblu CFR a facut o figura frumoasa, spun ei. Francezii spera sa invinga si in returul de la Cluj insa nimeni nu s-a hazardat sa spuna ca vor bate sigur sau ca se vor califica cu siguranta fie si numai in UEFA.

Anonim spunea...

Clujenii sunt priviti ca o echipa cosmopolita, au enumerat toate nationalitatile din lotul clujean, in vorbesc foarte frumos, spre deosebire de Steaua pe seama careia s-au amuzat copios la finalul emisiunii.