Demisia lui Marius nu m-a surprins. Mi-a demonstrat, prin gestul său de onoare, că este un caracter adevărat. Ştiu că este un om foarte iubit în Ghencea, atât ca fotbalist, cât şi ca antrenor şi preşedinte de club. Oamenii, suporteri sau colaboratori, îl preţuiesc. Îl caracterizează spiritul de sacrificiu şi orgoliul şi acestea m-au atras întotdeauna la el. Ghinionul său a fost că l-a părăsit norocul exact în clipa în care noi toţi, Steaua şi el, personal, am avut mai mare nevoie. Dacă am pierdut cu Lyon, înseamnă că aşa a vrut Dumnezeu şi orice alte discuţii devin derizorii.
În ceea ce priveşte viitorul antrenor, am văzut că deja presa a început să speculeze. In curand voi face o alegere pe care o voi anunta. Un lucru este cert: în cel mai scurt timp, echipa va avea un nou antrenor şi totul va reveni la normal. I-am cerut sfatul şi lui Marius în acest sens. Lăcătuş continuă să fie cu sufletul alături de noi. Îmi pare rău pentru anumite cuvinte pe care i le-am adresat, însă supărarea pe care mi-a cauzat-o, pentru moment, rezultatul meciului de aseară m-a provocat să reacţionez astfel. Ştiu că Lăcătuş nu este ranchiunos şi nu va fi supărat pe mine. Şi mai stiu că este un mare caracter şi va fi toată viaţa un stelist adevărat!
În ceea ce priveşte viitorul antrenor, am văzut că deja presa a început să speculeze. In curand voi face o alegere pe care o voi anunta. Un lucru este cert: în cel mai scurt timp, echipa va avea un nou antrenor şi totul va reveni la normal. I-am cerut sfatul şi lui Marius în acest sens. Lăcătuş continuă să fie cu sufletul alături de noi. Îmi pare rău pentru anumite cuvinte pe care i le-am adresat, însă supărarea pe care mi-a cauzat-o, pentru moment, rezultatul meciului de aseară m-a provocat să reacţionez astfel. Ştiu că Lăcătuş nu este ranchiunos şi nu va fi supărat pe mine. Şi mai stiu că este un mare caracter şi va fi toată viaţa un stelist adevărat!
3 comentarii:
da,Dorinel e bun,a demonstrat dar nu va fi lipsit de momente asemenea ca si Lacatus,principalul e sa dati dovada de solidaritate mereu.mentalitatea de invingator trebuie sa primeze,altfel nu vom obtine
e sigura treaba, gigi?
Bine ca vine, dar important e sa si ramana…Am auzit ca din iarna e posibil sa-l aduca pe Pitzi, si atunci ce facem?
Lacatus e un mare OM, tot respectul. Pacat ca s-a intamplat asa, dar ramane o legenda a Stelei… Orice-ar fi.
Trimiteți un comentariu