Despre mine

Data şi locul naşterii: • 25.06.1958 comuna Zagna, judeţul Brăila Date personale: • Căsătorit, 3 copii, naţionalitate română, ortodox; Activitate politică: • Preşedinte al Partidului Noua Generaţie – Creştin Democrat din data de 10.01.2004; • Candidat la alegerile din 2004 pentru Preşedinţia României. Activitate profesională: • Preşedinte al Consiliului de Administraţie al F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la S.C. Avicola S.A. Iaşi; • Acţionar majoritar la Uzina Mecanică Drăgăşani; Activitate socială: • Membru fondator al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Preşedinte consiliu director al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Membru fondator al Fundaţiei Creştine "G. Becali"; • Membru fondator al Fundaţiei "G. Becali".

duminică, 26 octombrie 2008

UN GEST DE ONOARE...

Demisia lui Marius nu m-a surprins. Mi-a demonstrat, prin gestul său de onoare, că este un caracter adevărat. Ştiu că este un om foarte iubit în Ghencea, atât ca fotbalist, cât şi ca antrenor şi preşedinte de club. Oamenii, suporteri sau colaboratori, îl preţuiesc. Îl caracterizează spiritul de sacrificiu şi orgoliul şi acestea m-au atras întotdeauna la el. Ghinionul său a fost că l-a părăsit norocul exact în clipa în care noi toţi, Steaua şi el, personal, am avut mai mare nevoie. Dacă am pierdut cu Lyon, înseamnă că aşa a vrut Dumnezeu şi orice alte discuţii devin derizorii.
În ceea ce priveşte viitorul antrenor, am văzut că deja presa a început să speculeze. In curand voi face o alegere pe care o voi anunta. Un lucru este cert: în cel mai scurt timp, echipa va avea un nou antrenor şi totul va reveni la normal. I-am cerut sfatul şi lui Marius în acest sens. Lăcătuş continuă să fie cu sufletul alături de noi. Îmi pare rău pentru anumite cuvinte pe care i le-am adresat, însă supărarea pe care mi-a cauzat-o, pentru moment, rezultatul meciului de aseară m-a provocat să reacţionez astfel. Ştiu că Lăcătuş nu este ranchiunos şi nu va fi supărat pe mine. Şi mai stiu că este un mare caracter şi va fi toată viaţa un stelist adevărat!

3 comentarii:

Anonim spunea...

da,Dorinel e bun,a demonstrat dar nu va fi lipsit de momente asemenea ca si Lacatus,principalul e sa dati dovada de solidaritate mereu.mentalitatea de invingator trebuie sa primeze,altfel nu vom obtine

Anonim spunea...

e sigura treaba, gigi?

Anonim spunea...

Bine ca vine, dar important e sa si ramana…Am auzit ca din iarna e posibil sa-l aduca pe Pitzi, si atunci ce facem?
Lacatus e un mare OM, tot respectul. Pacat ca s-a intamplat asa, dar ramane o legenda a Stelei… Orice-ar fi.