Piţurcă se întorcea de la Viena, unde a urmărit un meci între naţionalele Austriei şi Serbiei. Era însoţit de secunzii Dan Apolzan şi Adrian Iovan. A fost ridicat joi după-amiază, chiar de pe Aeroportul Otopeni, pentru audieri, în baza unui mandat de aducere.
El venea în ţară, nu pleca! De ce să fie ridicat de pe aeroport? Cum să nu mă gândesc la o acţiune politică? Dacă el a fost ridicat aşa, şi pe mine, poate, vor veni în câteva zile să mă aresteze. Nu? Piţurcă nu este un criminal. Păi ştirea asta o să facă ocolul pământului. Zece inşi au fost acolo ca să-l aresteze pe Piţurcă. L-au acuzat de mărturie mincinoasă şi de favorizarea infractorului, adică a mea. Este un circ tot ce se întâmplă.
Eu mă simt vinovat pentru ceea ce i s-a întâmplat lui Piţurcă, pentru că el a semnat în calitate de martor acel contract de vânzare-cumpărare.
Toţi oamenii de fotbal au reacţionat la vestea cu Piţurcă. S-au solidarizat şi au uitat chiar şi de disputele dintre ei. Toţi sunt de acord că e grav ce s-a întâmplat. Victor Piţurcă se consideră o “victimă a sistemului”, şi are dreptate să se simtă aşa. A fost tratat ca un mafiot, totul se putea rezolva amiabil, nu în felul ăsta. În rest, nu prea mai am nimic de spus deoarece cred că voi toţi aţi văzut ce s-a întâmplat, urmărind la televiziuni
ştirile şi dezbaterile…….poate doar să mai pun o întrebare păpuşarulu-sef comandant:
El venea în ţară, nu pleca! De ce să fie ridicat de pe aeroport? Cum să nu mă gândesc la o acţiune politică? Dacă el a fost ridicat aşa, şi pe mine, poate, vor veni în câteva zile să mă aresteze. Nu? Piţurcă nu este un criminal. Păi ştirea asta o să facă ocolul pământului. Zece inşi au fost acolo ca să-l aresteze pe Piţurcă. L-au acuzat de mărturie mincinoasă şi de favorizarea infractorului, adică a mea. Este un circ tot ce se întâmplă.
Eu mă simt vinovat pentru ceea ce i s-a întâmplat lui Piţurcă, pentru că el a semnat în calitate de martor acel contract de vânzare-cumpărare.
Toţi oamenii de fotbal au reacţionat la vestea cu Piţurcă. S-au solidarizat şi au uitat chiar şi de disputele dintre ei. Toţi sunt de acord că e grav ce s-a întâmplat. Victor Piţurcă se consideră o “victimă a sistemului”, şi are dreptate să se simtă aşa. A fost tratat ca un mafiot, totul se putea rezolva amiabil, nu în felul ăsta. În rest, nu prea mai am nimic de spus deoarece cred că voi toţi aţi văzut ce s-a întâmplat, urmărind la televiziuni
ştirile şi dezbaterile…….poate doar să mai pun o întrebare păpuşarulu-sef comandant:
Un comentariu:
Esti o mizerie, te urasc nenorocitule!!!
Trimiteți un comentariu