Despre mine

Data şi locul naşterii: • 25.06.1958 comuna Zagna, judeţul Brăila Date personale: • Căsătorit, 3 copii, naţionalitate română, ortodox; Activitate politică: • Preşedinte al Partidului Noua Generaţie – Creştin Democrat din data de 10.01.2004; • Candidat la alegerile din 2004 pentru Preşedinţia României. Activitate profesională: • Preşedinte al Consiliului de Administraţie al F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la S.C. Avicola S.A. Iaşi; • Acţionar majoritar la Uzina Mecanică Drăgăşani; Activitate socială: • Membru fondator al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Preşedinte consiliu director al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Membru fondator al Fundaţiei Creştine "G. Becali"; • Membru fondator al Fundaţiei "G. Becali".

joi, 23 octombrie 2008

PUTEREA ABSOLUTĂ ŞI UNICĂ!

Piţurcă se întorcea de la Viena, unde a urmărit un meci între naţionalele Austriei şi Serbiei. Era însoţit de secunzii Dan Apolzan şi Adrian Iovan. A fost ridicat joi după-amiază, chiar de pe Aeroportul Otopeni, pentru audieri, în baza unui mandat de aducere.
El venea în ţară, nu pleca! De ce să fie ridicat de pe aeroport? Cum să nu mă gândesc la o acţiune politică? Dacă el a fost ridicat aşa, şi pe mine, poate, vor veni în câteva zile să mă aresteze. Nu? Piţurcă nu este un criminal. Păi ştirea asta o să facă ocolul pământului. Zece inşi au fost acolo ca să-l aresteze pe Piţurcă. L-au acuzat de mărturie mincinoasă şi de favorizarea infractorului, adică a mea. Este un circ tot ce se întâmplă.
Eu mă simt vinovat pentru ceea ce i s-a întâmplat lui Piţurcă, pentru că el a semnat în calitate de martor acel contract de vânzare-cumpărare.
Toţi oamenii de fotbal au reacţionat la vestea cu Piţurcă. S-au solidarizat şi au uitat chiar şi de disputele dintre ei. Toţi sunt de acord că e grav ce s-a întâmplat. Victor Piţurcă se consideră o “victimă a sistemului”, şi are dreptate să se simtă aşa. A fost tratat ca un mafiot, totul se putea rezolva amiabil, nu în felul ăsta. În rest, nu prea mai am nimic de spus deoarece cred că voi toţi aţi văzut ce s-a întâmplat, urmărind la televiziuni
ştirile şi dezbaterile…….poate doar să mai pun o întrebare păpuşarulu-sef comandant:

Un comentariu:

Anonim spunea...

Esti o mizerie, te urasc nenorocitule!!!