Despre mine

Data şi locul naşterii: • 25.06.1958 comuna Zagna, judeţul Brăila Date personale: • Căsătorit, 3 copii, naţionalitate română, ortodox; Activitate politică: • Preşedinte al Partidului Noua Generaţie – Creştin Democrat din data de 10.01.2004; • Candidat la alegerile din 2004 pentru Preşedinţia României. Activitate profesională: • Preşedinte al Consiliului de Administraţie al F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la F.C. Steaua S.A. Bucureşti; • Acţionar majoritar la S.C. Avicola S.A. Iaşi; • Acţionar majoritar la Uzina Mecanică Drăgăşani; Activitate socială: • Membru fondator al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Preşedinte consiliu director al Fundaţiei "Pentru Dumneavoastră Doamnă"; • Membru fondator al Fundaţiei Creştine "G. Becali"; • Membru fondator al Fundaţiei "G. Becali".

marți, 28 octombrie 2008

Mourinho chiar îl place pe Rădoi!

I-am auzit pe unii spunând că vizita lui Jose Mourinho, celebrul antrenor al lui Inter Milano, ar fi un gest electoral. O televiziune care nu moare de dragul meu a spus chiar că Mourinho ar fi devenit peste noapte „mascota electorală a lui Gigi Becali” şi că voi folosi imaginea oaspetelui portughez „pentru a cerşi voturile românilor”. Las la o parte faptul că acel material a fost ofensator la adresa mea - eu poate că m-am obişnuit cu înţepăturile jurnaliştilor români - dar ce vină are Mourinho în toată povestea asta?
Întâlnirea cu antrenorul lui Inter, vizita acestuia la Palat are legătură, aşa cum am mai afirmat-o în repetate rânduri, cu interesul lui Jose Mourinho pentru Mirel Rădoi. Nu e problema mea că unora nu le convine! Am spus că Mirel Rădoi se va transfera la Inter Milano, iar eu nu vorbesc prostii. Mirel nu e doar finul meu, e un om pe care îl respect pentru munca sa. Şi nu cred că sunt singurul!
Cât despre cei care nu pot dormi de grija vizitei portughezului, le reamintesc că nu doar acesta mi-a trecut pragul. Mi-au fost oaspeţi la palat şi Ramon Calderon, preşedintele lui Real Madrid, şi Karl-Heinz Rummenigge, preşedintele lui Bayern Munchen, şi alţi oameni de fotbal importanţi. Sunt patronul celui mai iubit club de fotbal din România. Doar nu era să fi mers oamenii aceştia la Băsescu sau mai ştiu eu la cine!
Mourinho a venit să-l vadă pe Mirel jucând cu Franţa. Îl cunoaşte bine şi are o impresie bună despre el. L-a urmărit atent şi susţine că este un jucător pe care îl apreciază şi pe care şi l-ar dori. Acum depinde doar de Mirel dacă va confirma. Dacă va juca bine în Liga Campionilor şi în campionat, sunt şanse ca el să ajungă la Inter!

7 comentarii:

Anonim spunea...

Am fost si eu de cateva ori pe stadion, in Ghencea, pentru ca am un sot stelist si tot ce am retinut despre Radoi este:

“Mirel Radoi are de al Gigi oi!”

P. S. Cum educam microbistii de pe stadioane? astfel incat la meciuri sa poata veni linistiti si sotiile/prietenele, dar si copii microbistilor?

Anonim spunea...

am intrebat mai devreme cine este “butonista sefa” si in loc de raspuns mi-a fost sters postul. Nu mai zic ca n-am primit raspuns la celelalte posturi. Uite asa isi pierde nea Gigi toti clientii…

Anonim spunea...

Am aici o varianta pentru a pastra gazonul din Ghencea mereu bun!!!

Intrati si voi: COMENTATI!

http://imagineaza-ti.blogspot.com/2008/10/cu-cu-cu-cu-oameni-dusi-cu-cucu-oglinda.html

Anonim spunea...

Mirel nu a jucat cu Franta. Si nu mai faceti poze cu oaspetii ca si cu maimutele ca din normal duceti in “spectacol”.
Hop si eu!

Anonim spunea...

Mirel e un jucator bun - stim asta cu totii. E pacat pentru Steaua ca pleaca, dar e un pas necesar pentru cariera sa. Ii urez succes.

Anonim spunea...

Nu sunt de acord cu internarea infractorilor de tipul lui Becali, Patriciu, Vintu, s.a.m.d.., in centre de munca fortata. Nu s-ar rezolva nimic. Mai devreme sau mai tirziu ar fi recuperati de vreo coalitie capitalista “democratica” condusa de Statele Unite si repusi la conducerea Romaniei.
Raul trebuie taiat de la radacina. Toata aceasta clasa de imbogatiti, care s-a format dupa 1989, trebuie lichidata repede pentru ca nimeni sa nu-i mai poata salva.
Prioritatea numarul unu a oricarui guvern comunist ce va ajunge in fruntea tarii (printr-o revolutie sau impus cumva din exterior, nu exista posibilitatea alegerii sale democratice) este sa impuste pe toti componentii marelui partid capitalist parazit ce conduce tara.

Romania se prezinta, in momentul actual, ca un organism a carui functionare este puternic afectata de microbi periculosi. Insanatosirea nu poate avea loc decit daca microorganismele daunatoare sunt omorite.
A interna intr-un centru de munca pe toti capitalistii romani este ca si cum ai stringe microbii din corpul unui bolnav si i-ai pune undeva intr-o capsula asezata tot in corpul suferindului. Vor scapa cu prima ocazie si vor produce infectii mai mari.
Cu microbii nu se discuta. Atunci cind ai posibilitatea sa-i lichidezi trebuie sa o faci cit mai repede. Orice aminare te va costa scump.

Anonim spunea...

sunt sanse foarte mari ca Mirel sa ajunga la Inter dar e pacat ca este posibil sa se piarda cel mai bun jucator al Stelei